Dětský den v  Žešově 2020

Poslední červnovou sobotu se proměnil Žešov před hasičskou zbrojnicí v místo dětských radovánek, smíchu a zábavy. Členové sboru dobrovolných hasičů Žešov v odpoledních hodinách zde se svými rodinami oslavili Den dětí.

Slavnostní zahájení dětského dne, kterému přihlíželi i představitelé statutárního města Prostějova první náměstek primátora Mgr. Jiří Pospíšil a náměstkyně primátora Ing. Milada Sokolová proběhl výstřelem z kanónu.

Pořadatelský tým připravil pestrou nabídku aktivit, aby si zde přišel na své opravdu každý. Soutěže byly koncipované tak, aby si mohly děti vyzkoušet svou rychlost, obratnost, zručnost i přesnost. Vedle soutěží bylo pro děti nachystáno malování na obličej, skákací hrad a prohlídka hasičského vozidla JSDH Prostějov-Žešov.

Závěrečná paráda byla již tradičně pod taktovkou dobrovolných hasičů. Jejich svítivě oranžová cisterna vychrlila kubíky pěny na travnatou plochu před hasičskou zbrojnicí, ve které děti skotačily dlouhou chvíli. A jelikož se celé odpoledne na všechny usmívalo sluníčko, tak nikomu nevadila chladivá sprška vody z hasičské proudnice, která pak pomohla pěnu smýt. Pro ty, kteří vydrželi a odolali únavě v úmorném počasí, bylo připraveno opékání špekáčků, které celý dětský den zakončilo. Dětského dne se zúčastnilo 72 dětí.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na zabezpečení a organizaci tohoto odpoledne.

Fotogalerie ZDE

 

Děkujeme také všem sponzorům za jejich podporu a těšíme se na setkání u dalších akcí!

Osadní výbor Žešov

Manželé Sokolovi

Martin Letocha

Jan Kleiner

Karel Mlčoch

Aleš Koutný ml.

SDH Žešov

Čerpol Olczak s.r.o.

PV FreeNet

Marakou s.r.o.

Petr Laštovica

Martin Hájek

Radka Kouřilová

Martin Vyplel

Miloš Berka